MISIJŲ Y-MĖNUO
Spalis 2019
RENGINIAI katalikai.lt october2019.va
RENGINIAI october2019.va katalikai.lt
Naujienos

Spalio 13–28 d. Akcija GELBĖJIMO TVARSTIS

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos klierikai kviečia aukoti medicinines priemones Afrikos ligoninėms.

Brangūs broliai ir seserys Kristuje!

2019-ymm_vks-akcija_lt.jpg (659 KB)Spalio mėnesį apmąstydami žmogaus išganymo paslaptis dėmesį ir mintis kreipiame į Mariją, Šventojo Rožinio Karalienę. Šiais metais spalio mėnesis yra ypatingas ir tuo, kad Popiežius Pranciškus 2019 m. spalį paskelbė ypatinguoju misijų mėnesiu, siekdamas dar labiau sužadinti visos Bažnyčios misijinį sąmoningumą ir paskatinti misijinės sielovados pokyčius. Popiežiaus noras yra, kad kiekvienam tikinčiajam rūpėtų kasdienis Evangelijos skelbimas ir jos įgyvendinimas mūsų bendruomenėse, o per tai būtų ugdomas jautrumas atliekamoms misijoms ir misionieriams.

Popiežius Pranciškaus ir Tautų evangelizacijos kongregacija pasiūlė gaires, kokiu būdu galime prisidėti prie misijų atnaujinimo Bažnyčioje, tinkamai parengiant ir išgyvenant Ypatingąjį misijos mėnesį:

  1. Asmeninis susitikimas su Jėzumi Kristumi - per Eucharistiją, Dievo žodį, asmeninę ir bendruomeninę maldą;
  2. Ssekti šventųjų pavyzdžiais, kurie priėmė kankynystės vainiką;
  3. Gilinti žinias apie dvasines, teologines, biblines ir katechetines tautų misijas.
  4. Meilės darbų įgyvendinimas palaikant milžinišką ad gentes (tautų) misijų darbą ir tokiu būdu ugdant jautrumą krikščioniškoms bendruomenėms, kurios labiausiai stokoja.

Afrikos valstybėse atogrąžų klimatas sudaro geras sąlygas ligų vystymuisi. Žmonės neturėdami kokybiškų darbo įrankių labai lengvai susižeidžia, o situaciją dar labiau apsunkina žema higienos kultūra bei skurdžios gyvenimo sąlygos. Vaikystėje pradedantys dirbti vaikai dažnai susižaloja, patirdami įvairias nudegimo traumas, nes maistas minimuose kraštuose yra ruošiamas lauke ant atviros ugnies. Vaikai taip pat labai kenčia nuo smėlio blusų, nes dėl neturto yra priversti vaikščioti basi. Misionieriai, kurie vykdo gailestingumo darbus, ligoninėse susiduria su pačiais neturtingiausiais sergančiais žmonėmis. Į misionierių ligonines ateina visi, kurie neturi lėšų gydytis valstybinėse gydymo įstaigose ir neturi galimybių apsilankyti pas vietinius šamanus.

2019-ymm_vks-akcija_pl.jpg (654 KB)Paraginti popiežiaus kvietimo, kviečiame ir jus dalyvauti akcijoje „GELBĖJIMO TVARSTIS“, kurią pirmą kartą organizuoja Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos klierikai. Šios akcijos metu rinksime būtiniausius medicininius reikmenis. Misionieriams, siekiantiems padėti pas juos plūstantiems vietiniams gyventojams, trūksta visko:

Kiekvienas tvarstis ar pleistras yra aukso vertės. Prisijungiant prie Akcijos mūsų laukia didžiausias atlygis – suvokimas, kad kažkur, net tolimiausiame pasaulio kampelyje, gyvena žmogus, kuriam galime padėti.

Šį akcija organizuojama šių metų spalio 13–28 dienomis. Paaukotas priemones prašome atnešti parapijoje tarnaujantiems klierikams arba klebonui.

Garbė Jėzui Kristui!

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos klierikai